Emeklilere 5 bin TL ödeme yapılacak: Son dakika… Başkan Erdoğan açıkladı

Emeklilere 5 bin TL ödeme yapılacak: Son dakika… Başkan Erdoğan açıkladı

Erdoğan emeklilere 5 bin TL ödeme yapılacağını duyurdu, son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısı sonrası emekli maaşı zamlarıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı. 7.500 TL ve üstü maaş emeklilere 5000 TL ikramiye! SSK Bağ-kur EYT’li emekliye ara zam! Cumhurbaşkanından 7.500 TL Üstü Emekli Maaşı Alanlara Özel 5.000 TL İkramiye Müjdesi.

Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamaları yaklaşırken, emeklilere de sevindirici haberler gelmeye devam ediyor. 7.500 TL ve üzeri maaş alan SSK, Bağ-Kur ve EYT’li emeklilere, Cumhurbaşkanı tarafından 5.000 TL’lik özel bir ikramiye ödemesi yapılacağı duyuruldu.

Bütün emeklilere müjde, SGK emekliye müjde son dakika 2023, SSK emekliye müjde, Bütün emeklilere müjde son dakika, 2023 emekli bayram ikramiyesi ne kadar oldu, 12 milyon emekliye müjdeli haber, 12 milyon emekliye müjdeli Haber 2023, Cumhurbaşkanı emekliye müjde

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısı sonrası emekli maaşı zammıyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Emeklilerimizin çektiği sıkıntıları biliyorum. Kabine toplantımızda yaptığımız değerlendirmelerin ardından emeklilerimizi rahatlatacak yeni karar aldık. Emeklilerimize bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin Türk Lirası ödemeyi yapmayı kararlaştırdık.

Emekli olup, fiilen çalışmaya devam eden emeklilerimizi bu düzenlemenin dışında bırakıyoruz. Bu ödemeler Kasım ayının ilk yarısı itibariyle emeklilerimizin hesabına yatırılmış olacaktır.

Yılbaşında emeklilerimizin durumunu tekrar gözden geçirip her türlü fedakarlığı sergileyeceğiz. Bu kararın hayırlı olmasını diliyorum. Türkiye büyüdükçe, güçlendikçe, zenginleştikçe ortaya çıkacak kaynağı milletimizin her kesimi ile p aylaşma ilkemizi doğalgazdan, emekli maaşlarına kadar hayata geçirmeyi sürdüreceğiz.”

EMEKLİYE 5.000 TL İKRAMİYE MÜJDESİ

Bu özel yılın coşkusunu yaşarken, emeklilerin de bu heyecanı paylaşması amacıyla sunulan “Cumhuriyet İkramiyesi” için geri sayım başladı. 17 milyon emekli, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda bu özel ödemenin ne zaman yapılacağını dört gözle bekliyor.

Son dakika haberleri arasında yer alan bu özel ikramiye ile ilgili detaylar da gün yüzüne çıkmaya başladı. Cumhuriyetimizin 100. yılının anlam ve önemine binaen, bu özel ödeme tüm emekli gruplarını kapsayacak; yani SSK, Bağ-Kur, memur emeklisi ve EYT emeklisi olan tüm vatandaşlar bu ödemenin tadını çıkaracak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugünkü kabine toplantısının ardından bu özel ikramiyeyle ilgili açıklamalar yapması bekleniyor. Ödemenin 29 Ekim’de gerçekleştirilmesi, emeklilerin bayram coşkusunu daha da artıracak bir unsur olarak karşımıza çıkıyor.

Bu özel ödeme, dini bayramlardan önce yapılan geleneksel bayram ikramiyelerinin yanı sıra bu yıl ilk defa sunulmuş olacak. Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak emeklilere sunulan bu jest, miktar olarak 5.000 TL olacak. Bu özel yılda, emeklilerin yüzlerini güldürecek bu jest için geri sayım başlamış durumda.Bir yorum yazın

%d